layouts.price_nett layouts.price_gross
Your account
0 pcs., 0,00
Proceed to checkout

Grawer

Laser CO2 – grawerowanie i cięcie

Laser CO2, podobnie jak laser YAG, znakuje przedmioty bezpośrednio na materiale, wypalając wierzchnią warstwę lakieru. Nadaje się do obróbki takich materiałów jak: szkło, skóra, drewno, folia, kamień, guma, papier i wiele innych. Technologia laserowa CO2 gwarantuje precyzyjne i trwałe naniesienie projektu graficznego na większość materiałów dostępnych w przemyśle, z których wykonane są gadżety reklamowe.

Z jednakową dokładnością laser CO2 wycina dowolne kształty w materiale. Dzięki temu powstają indywidualne upominki reklamowe, m.in.: kartki okolicznościowe, szablony, trofea, tablice, nagrody, dyplomy czy rozmaite ozdoby. Zastosowanie cięcia laserowego pozwala na uzyskanie bardzo interesujących i atrakcyjnych efektów wizualnych. Idealnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba wykonania trwałych i eleganckich gadżetów.

Nasz laser charakteryzuje się stosunkowo wysoką wydajnością i bardzo dobrą jakością promieniowania. Pozwala to na precyzyjne odwzorowanie projektu na różnych podłożach. Dysponujemy ploterem laserowym o powierzchni roboczej 61 × 61 cm, dzięki czemu powstają u nas grawerunki na przedmiotach o dużych gabarytach. Czas realizacji zależy od znakowanego produktu oraz od wielkości grafiki. Istnieje również możliwość personalizacji przedmiotów.

Laser bezpośrednio tnie i wypala projekt na materiale, dlatego nie jest potrzebna dodatkowa forma drukarska, co jest bardzo ekonomiczne dla klienta. Wycena grawerowania oraz cięcia laserem CO2 zależy od nakładu, wielkości projektu, a także od gadżetu reklamowego lub materiału, który poddawany jest obróbce (bierzemy pod uwagę czas pracy maszyny). Plik z projektem graficznym oraz wizualizację należy przygotować w formacie wektorowym (zamienione na krzywe) PDF w skali 1:1.

Laser YAG – grawerowanie

Grawerowanie jest metodą znakowania bezpośredniego. Wiązka lasera o dużej energii wypala wierzchnią warstwę lakieru, tworząc pożądany wzór: logo firmowe, napis lub inny projekt. Rzetelny grawerunek odznacza się dużym kontrastem w stosunku do powierzchni nienaruszonej. Laser YAG znakuje głównie gadżety metalowe, takie jak: długopisy, breloki, miarki, pendrive’y, a także upominki wykonane z tworzyw sztucznych. Drewno, szkło, papier czy kamień znakuje nasz laser CO2.

Materiał, na którym powstanie grawerunek powinien być płaski lub lekko zaokrąglony. Jednak na niektórych metalach w ogóle nie da się grawerować albo efekty są mało widoczne lub też nieestetyczne. Zawsze przed podjęciem realizacji przeprowadzamy próby. Przy znakowaniu takich gadżetów jak: kubek termiczny czy butelka stosujemy przystawkę rotacyjną, służącą do grawerowania okrągłych powierzchni.

Nasz laser posiada wysoką rozdzielczość, dzięki czemu możemy odwzorować drobne elementy graficzne na różnych podłożach. Czas realizacji zależy od znakowanego produktu oraz od wielkości grafiki. Maksymalne rozmiary grawerunku to 10 × 10 cm. Materiały o miękkiej powierzchni grawerują się szybciej, twarde wolniej. Jednak produkt zaraz po opuszczeniu maszyny nadaje się do użycia lub do spakowania. Kolor grafiki na gadżecie zależy od kolorystyki warstwy pod lakierem. Najczęściej jest to srebrna, czarna lub biała barwa oraz ich pochodne.

Grawerowanie odznacza się bardzo wysoką trwałością. Nie ma możliwości starcia grafiki znakowanej laserem. Z tego względu przedmioty grawerowane są określane jako bardzo eleganckie, zachowujące estetykę na najwyższym poziomie. Obok trwałości należy podkreślić stosunkowo niski koszt grawerunków, gdyż laser nie wymaga ani dodatkowych form drukarskich ani tuszy. Atrakcyjna cenowo jest również personalizacja produktu.

Ostateczna wycena zależy od nakładu, wielkości projektu oraz od gadżetu reklamowego. Plik z projektem graficznym oraz wizualizacje należy przygotować w formacie wektorowym (zamienione na krzywe) PDF w skali 1:1.